Registruokis į efektą
LT

Kaip pasiekti emocinį balansą?

grįžti atgal

Neslėpkim - save mylėti sunki užduotis. Vis kažkas negerai - nelygi oda, praleista treniruotė, suvalgytas desertas… Vis trūksta iki tobulybės, kur bus savimi pasidžiaugti. Tačiau, tik save pamilus atsiranda vietos savęs tobulinimui - pokyčiams. Kūno psichoterapeutė Rasa Mažionienė pataria, kokie žingsniai padės išmokti mąstyti pozityviai ir lengviau siekti savo tikslų.

1. Motyvuokite save patys

Pradėkite fiksuoti savo sėkmes: kiekvienos dienos pabaigoje užfiksuokite savo pergales. Kas tai galėtų būti? Pirmiausia – galbūt ryte atsikėlėte iš lovos, kai dar labai norėjosi pagulėti? Gal atlikote mankštą? Tai gali būti ir tikslų įgyvendinimas darbe, šypsena viešajame transporte ar užmegzta nauja pažintis. Taigi, reikėtų fiksuoti savo pergales (net ant popieriaus!), išskiriant tris skiltis: situacija, mintys ir emocijos tuo metu, bei mintys ir emocijos dabar. Šios lentelės pildymas leis suprasti, kas jus džiugina ir motyvuoja, o savaitės pabaigoje pamatysite, kiek džiugesio išties yra aplink jus.

Motyvacija priklauso ir nuo to, kokią istoriją sau pasakojate kiekvieną dieną.

2. Gerų emocijų kolekcija

Kaip neleisti mažoms negandoms ilgam sugadinti nuotaiką? 

Štai keli, daug pastangų nereikalaujantys patarimai:

- visada su savimi piniginėje turėkite nuotrauką, kurioje jūs esate su brangiu jums žmogumi;

- kompiuterio darbalaukį papuoškite nuotrauka iš jūsų atostogų;

- pasikabinkite virtuvėje ant šaldytuvo nuotraukų su draugais;

- vežiokitės automobilyje artimojo padovanotą prisiminimą.

Nors tai gali atrodyti nieko nekeičiantys veiksmai, iš tikrųjų tokie dalykai jumyse nejučiomis kuria pozityvią nuotaiką. 

Pildykite gerų emocijų kolekciją kasdien - taip sukursite savo svajonių aplinką.

3. Liūdesys ir pyktis – į šiukšliadėžę

Viena iš efektyviausių metodikų – išliekite visą pyktį, nuoskaudas ir liūdesį ant lapo ir išmeskite jį. Kitiems taip pat padeda savo emocijų vizualizavimas pačiu paprasčiausiu būdu: piešti ant balto popieriaus lapo, vėliau suplėšyti jį į skutelius.

Daugiau kūno psichoterapeutės R. Mažionienės patarimų galima gauti prisiregistravus į Birutės Efektą čia.